Zbierka milodarov na pomoc pre Antiochijskú pravoslávnu cirkev

     Zbierka milodarov pre sesterskú Antiochijskú cirkev, ktorá v posledných dňoch prežila tragédiu v Bejrúte, sa bude čoskoro konať vo všetkých eparchiách Ukrajinskej pravoslávnej cirkvi.
     „Posvätná synoda Ukrajinskej pravoslávnej cirkvi Moskovského patriarchátu pod predsedníctvom Jeho Blaženosti Onufrija, metropolitu kyjevského a celej Ukrajiny, na svojom zasadnutí, ktoré sa konalo 17. augusta 2020 vo Sväto-Uspenskej Kyjevo-Pečerskej Lavre, sa rozhodla vyhlásiť finančnú zbierku určenú na pomoc Antiochijskej pravoslávnej cirkvi“ – uvádza informačno-vzdelávacie oddelenie UPC.

     Posvätná Synoda UPC si vypočula informáciu o humanitárnej katastrofe, ktorá sa stala 4. augusta 2020 v Bejrúte. Správu o zložitej situácii v Antiochijskej cirkvi predniesol Jeho Blaženosť, metropolita Onufrij – predseda Posvätnej synody. Posvätná synoda rozhodla o tom, že v najbližšom období bude zrealizovaná zbierka milodarov určená na pomoc pre Antiochijskú cirkev.

     “Vezmeme si na starosť jeden zo zničených chrámov a obnovíme ho,” – povedal Antonij, tajomník Posvätnej synody UPC, metropolita borispoľsko-brovarský na brífingu po zasadnutí Posvätnej synody.

     Pripomenieme, že večer 4. augusta 2020 v prístave hlavného mesta Libanonu nastal silný výbuch, v dôsledku ktorého stovky ľudí zahynuli, tisíce boli zranení, stovky tisíc ľudí ostalo bez strechy nad hlavou. Výbuch v Bejrúte je považovaný za jeden z najsilnejších v dejinách ľudstva.

 

Zdroj: https://news.church.ua/2020/08/17/svyashhennij-sinod-ogolosiv-zbir-koshtiv-dlya-nadannya-dopomogi-antioxijskij-pravoslavnij-cerkvi/