Úspech žiačka pravoslávnej cirkevnej školy

6.

ročník Festivalu študentského remesla v Kežmarku

V podtatranskom meste Kežmarok sa 8. júna 2018 konal 6. ročník Festivalu študentského remesla, pod záštitou p. prezidenta SR Andreja Kisku. Súčasťou festivalu, ktorý bol zameraný na 16. a 17. storočie, boli ukážky prác žiakov, predvádzanie remesiel tradičnými technikami v dobových kostýmoch, bohatý kultúrny program a tematické súťaže.

Do súťaže v odbore kaderník sa zapojila aj Stredná odborná škola sv. Cyrila a Metoda v Michalovciach. Dámsky historický účes pre obdobie barok vytvorila žiačka našej školy Barbora Jakubová a umiestnila sa v rámci škôl z celého Slovenska na krásnom 2. mieste. K celkovému umiestneniu vo veľkej miere prispela profesionálna práca MOV Mgr. Beáty Hricíkovej, kvalitné prevedenie účesu žiačky Barbory Jakubovej a náležitý výber modelky Nikolety Voroňakovej, ktorá bravúrne vyzdvihla celkovú snahu všetkých a charakter požadovanej témy.

Na festivale sa zúčastnili aj žiaci z iných odborov našej školy, kde si mali možnosť sami overiť, že odborná úroveň práce našich žiakov je na vysokej úrovni a konkurencie schopná a na svoje výsledky môžeme byť pyšní.

    Bc. Eleonóra Žeňuchová